5. - 9. 4. 2007 - Velikonoce Slovensko

Tak jsme se sešli jednoho čtvrtečního odpoledne ve složení Myslivec, Luboš, Ríša, Karel, Míša, Mirek a moje maličkost, abychom strávili nevšední Velikonoce na Slovensku. Na předpokládaný sraz na 17.00 jsme se scházeli jako švábi na pivo… ale nakonec jsme navázali lodě a kolem 18.30 se vydali na Brno přes Hrozenkov do Vlkanovej…Bílý šíp šíp, řízený celou cestu obětavým Myslivcem, dělal co se dalo a tak jsme dorazili do Vlkanovej v 1.30 dalšího dne. Vzhledem k tomu, že jsme cestou používali GPS ku můžeme cestu charakterizovat jako o něco delší a o trochu horší…Cestou, když jsme zabloudili, jsme potkali Cyrila, Karla, Lenku a nesmíme zapomenout ani na nejmenší nadějnou kajakářku Anežku.

Potom co jsme se do růžova vyspali v prostorné a kresbami vyzdobené tělocvičně byli jsme připraveni na Starohorský potok, což mělo být dobré svezení na začátek, jen škoda, že nebylo trochu více vody. Cestou se urodilo pár eskymáků a krysa naštěstí jenom jedna.Postupně jsme dojeli po Hronu až do Vlkanovej, kde jsme si užili posledních pár hezkých vodáckých okamžiků toho dne na Vlkanovskej peřeji.

Další den byl v plánu Vajskovský a Jaseňanský potok, ale vzhledem k tomu, že druhý jmenovaný neměl vodu, sešoupli jsme si Vajskáč dvakrát. V úzkém místy vrbičkami zarostlém korytě se narodilo cestou pár eskymáků a krysa naštěstí žádná. Cestou zpátky nás GOGO chtěl pozvat na zmrzlinu, ale protože bylo zavřeno, tak se zmrzlina nekonala. Tak jsme večer chca nechca zašli ochutnat místní lahodný zlatavý mok… Nakonec nás to ani nepřišlo draho, pozvali nás tamější vesničané, jen jsme jim museli slíbit, že až se utkají Češi a Slováci na hokejovém mistrovství světa, tak Slováci vyhrají…solidní cena za šest piv

Třetí kritický den jsme díky nedostatku vody vybrali turistický Čierný Hron…Během cesty někteří z nás trhali vrbové proutí, aby byla večer z čeho plést pomlázka…cestou se nic nestalo jen z posledního hraní ve válci se narodila jedna kryska…

Poslední den byla v plánu Revúca. Z počátku plavby bylo sice trochu málo vody, ale vzhledem k tomu, že byly všude četně vrby mě to zas tak nevadilo. Během plavby nás málem sežral vzteklý pes, ale po té co dostal za uši pádlem stáhl ocas a odkvačil…Pak už přišly jenom holé zadky u památníku partyzánů a cesta domů za drahými polovičkami, pracovními zítřky a sociálními jistotami :-).

Míra
Perej Vlkanova

Perej Vlkanova

Perej Vlkanova

Adam se rozcvicuje

Capi (bociani) sousede

Gogo na Starohorskem potoce

Kaja Sicherek na Vajskovskem potoce

Bydliste

Karel Bartak na Starohorskem potoce

Vajskovsky potok

Cyril na Vajskovskem potoce

Presun

Flotila

Staci si vybrat

Relax

Vzdelavani

Proste Gogo

Misa ve Vlkanove

Porada pred Revucou

Lubos na Revuce

Nejkrasnejsi ucastnik

Nejnovejsi ucastnik

Tlumocnik

Whirpoolista

Ridic

Skialpinista 1

Nejmladsi padler

Skialpinista 2

Ten co jezdi s krysou

Mistnak Gogo

Nejstarostlivejsi ucastnik

Vajskovsky potok

Na Vajskovskem potoce

Misa se vrha do pereji

Vodacky vytah
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz