22. 4. 2006 Stvořidla

Oddílová Otava padla, a tak řešíme, co s náhle volným víkendem. Stvořidla jsou jasná už od čtvrtka, mají krásný stav 150cm, ale moje představa komorní akce s jedním autem se s každým novým telefonátem rozplývá. Jak je možný, že se zrovna večer před akcí ozvou lidi, o kterých jsem rok neslyšela, že by někam vyrazili? Nakonec jsme skončili na 3 autech a 12 lidech... Těžce nesu organizování čehokoliv většího než je oběd o třech chodech, což si ještě večer na vlastní kůži ověřil Zub. Sice jsem se nejmíň 3x omluvila, ale budu to mít na talíři nejmíň do smrti:-)

V nekřesťanskou ranní hodinu (kterou jsem si bohužel určila sama) vyzvedávám Tomáše, u Čiháků nakládáme zbytek a hurá na vodu. I když mozek má ještě hlubokou půlnoc, dokážu bez nehody natankovat i zaplatit u benzínky v Makru, jen paní pokladní se zřejmě smíchy nad mými komickými výstupy lehce počůrává. Příště to třeba zvládnu bez chyby.

Sraz s ostaními auty nedomlouváme, jedeme všichni jinudy a odjinud, přesto se už na šedesátém kilometru šťastně potkáváme. Cestu zpestřuje objížďka, kterou Pavel vtipně proměňuje ve zkratku, a tak se za ranního kuropění měníme v nadpřirozené bytosti* a vyrážíme na vodu. Teda jen část, tři řidiči se ještě hodinu a půl pečou v suchých neoprénech.

Abychom si užili společnou jízdu, vracíme se do Smrčné vlakem. S lodí a pádlem navíc pro Martinu, která už čeká nahoře. Po dvaceti minutách si Zub vzpomíná, že bychom Martině měli vzít i šprajdu, která je na druhé straně řeky v autě. Most letos vzala voda. Ještě že měl vlak zpoždění minut 25:-)

Paní průvodčí není zcela a vůbec nadšena naší touhou po svezení, ale je nás proti ní mnohem víc. V rekordním čase cca 30 vteřin nakládáme do motoráčku 13 lodí a bez dalšího zpoždění můžeme jet. Svezení jednu stanici vlakem pro 12 lidí a 13 lodí stojí 300,-. Příště jedeme autem...

Další jízdy už jsou bez zajímavějších událostí, jediný problém je vybrat na každou jízdu 3 řidiče, abychom si ušetřili přejíždění. Všichni chtějí jet po vodě. Ale nakonec jsou všichni uspokojeni, dát si Stvořidla 4x v jednom dni se nepoštěstí každý den.

A dál jen cesta domů s už téměř tradiční kufrovací odbočkou do Ledče, honička po dálnici a dopisování skrz okýnko řidiče, když má celá posádka auta vypnuté mobily:-)

* Vodák, který vyplouvá za ranního kuropění, není vodák. Je to nadpřirozená bytost. - Zdeněk Šmíd, Proč bychom se netopili. A když to napsal Zdeněk Šmíd, tak to musí být pravda!

Jana
Připraveni na zastávce

Rychle vyházet lodě ven

Cáká to

Ale vlnky jsou fajn

i když občas jich je moc

Ale dá se i trénovat

a odpočívat

cákat po ostatních

skákat ze srázu

a dávat umělé dýchání
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz