12. 3. Snowkayaking

Letos je dlouhá zima a já mám málo času kvůli dlouhodobé maturitní práci. Tak jsem se v minulém týdnu domluvil s Kubou, že pokud bude nějak "rozumně", že pojedem v neděli alespoň na chvíli na kanál. Když jsem se ráno probudil a všude bylo bílo, začal jsem pochybovat o tom, že se nám bude chtít máchat na kanále. A tak jsem dopoledne strávil u počítače u práce do školy. Byl jsem z toho už nervózní, tolik času v kuse věnovat škole...

Napsal jsem Zuzce něco v tom smyslu, že už mě škola štve, že bych radši šel na sníh, třeba na kolo, na kajak, ... Během chvilky mi přišla odpověď, že na kajak by šla taky! A nápad je tu, sice už není tak originální, ale rozhodně jsme si užili. Sraz za 2 hodiny u dolní stanice lanovky na Petřín. Ještě jsme zkoušeli sehnat někoho dalšího, ale nakonec jela jen Jana, Zuzka a já. Stavil jsem se v loděnici pro Igo, vestu, helmu a pádlo (teda měl jsem i házečku, ale nebyla potřeba) a dvanáctkou vyrazil pod Petřín. Hned na začátku nás čekalo zklamání, nevzali nás s lodí do lanovky :-/ "S timhle ne!" Snowboarďáky vezmou a mě ne...Nikdo z nás na "pevný vodě" ještě moc nejezdil, takže pro začátek jsme si vybrali mírný kopeček. Je to skvělý, ale chtělo by to jet rychlejc. Jdem na prudší. Tady už je dost lidí na saních, na bobech, na kluzácích a na pytlích, na snowboardech a na běžkách. Pomalu zjišťujeme, že nějaký záběry pádlem nemají smysl, jediné účinné (teda v rámci možností) je ulomení vzadu (nebo taky vylehnutí). Aby nebyla nuda, jsou tu také stromy, které narozdíl od udivených lidí neuhýbají. Ale nám se úspěšně daří kormidlovat neovladatelný kajak. "Chtělo by to ještě něco rychlejšího".A tak jdem ještě výš. Zde už projede jen semtam nějaký snowboarďák, jinak je svah (i stromy) náš. Dojezd je celkem rovinka, akorát že je to stejná rovinka, na kterou dojíždí děti na bobech. Jedu první. Celkem se mi daří jet v naplánované stopě, zjišťuju, že pro příště jsou nutností brýle. Tady už to jede celkem dost. Druhá jede Zuzka. Taky trefila vyjetou stopu, jede slušně rychle a cestou jí trochu překvapily hrboly, až z toho jednou rukou pustila pádlo. A je na řadě Jana (původně říkala, že jde jen fotit :-) Se Zuzkou se stavíme na trať s foťákama. Ale co to? Jana si vybrala jinou trať! Jede víc vlevo. Cesta mezi stromy je tam užší, ale zvládá to upádlovat. Až dole zadkem škrtá o strom.

Rozdíl proti ježdění na řece je v tom, že tady kajak musíme vždy vynést pěšky nahoru (vlastně jako na kanále:-)) takže se celkem zahřejem. A jedu zase já. Cesta už je dost uklouzaná, beru si helmu, nasedám a vyrážím dolů. Ale nedaří se mi jet původní stopou a také kloužu víc vlevo. Jsou tam stromy, hodně stromů. Dole mi nevychází "oblouček" a bokem bourám do stromku. Cvaknul jsem se a nárazem vykrysil. Achjo, tak mám první letošní krysu. ;-). Naštěstí já, kajak i kmen stromu žijeme, tak vysypávám loď (sníh se nevylévá:-) a jdu zpátky nahoru. Jdem teda najít nějakou další dráhu. Vypadá, že bude ještě rychlejší, ale stromy by měly být v pohodě. Tak já teda jedu první. Frčí to fakt pěkně, jen je tu dost hrbolů a na konci mě trochu překvapil prudší sjezd na cestu. Tohle jsme si sjeli každý jednou a přesunuli se ještě kousek dál. Tady byl sad s krásným neporušeným a nerozježděným prašanem. A rovná trať mezi stromy! Co víc si může kajakář přát. V prašanu se jede krásně, kajak se lehce pohupuje, akorát sníh dost práší do obličeje (viď Zuzko? :-) i do lodě. Jojo, příště musíme jezdit se šprajdou a s brýlema. Každopádně nás jízda na sněhu zaujala a asi zaujala i lidi okolo, tak nakonec přidám pár komentářů kolemjdoucích a kolemjedoucích:

Rodinka s dítětem: "Můžem si vás tu vyfotit? Viděli jsme tu lyžaře, snowboardisty, lidi na bobech, běžkaře, ale kajakáře ještě ne"

Skupinka kluků s prknama: "Ty vole, to je hustý!"
"No, to je taky dobrej způsob"

Snowboarďáci, co zastavili u nás na svahu: "Počkej, tady asi něco natáčej."

Jo a nějaký další fotky má na stránkách Jana :-)


Tomáš
Sportovní náčiní

Příprava na akci

A fičíme

Celkem kalup

Slalom

Řízení je složitější

Nahoru je to makačka

Ale dá se

Trošku zima

Ať se práší za kočárem

To je vzrůšo

Pořádně zabrat

Jak jsem to vyfotila?

To je sněhu

Trochu rodea

A pohled na Prahu
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz