8. 3. 2008 Lomnice na mezinárodní den žen

V týdnu mi Líba napsala, že Lomnice má vodu. Měla pravdu. V sobotu jsem si tedy zase nepospal, abych se mohl zase ráchat na vodě. Po cestě do Mirotic jsme pokali velmi zajímavého řidiče, viz foto.

Do Mirotic dorazily dva plné automobily solárních jezdců, aby po chvíli všichni seděli ve svých kajacích na vodě příjemné Lomnice. Pojem solární jezdec vymyslel Karel a vyjadřuje ty co jedou na vodu pro pohodu, klídek a krásné okolí. Velmi záhy jsem zjistil, že jedu s pěknýma tlusťochama. Znáte to, strom přes vodu, ale u břehu přeci jen dostatek prostoru, aby podjela pramice natož kajak. Tak jsem si to v pohodičce podjel, abych pak pěkně čekal na ty tlusťochy, co nepodjeli a přenášeli. Lomnice se pod Miroticemi vlídně vine lukami, někde se pasou krávy. Chvíli přemýšlím jestli v tom ohradníku co je u vody je taky elektřina. Za okamžik koukám, že ohradník vede vodou, odpověď je jasná, proud není. Vichřice Emma zanechala v některých místech zřejmé stopy, přesto ale průjezdnost není zvlášť omezená. Nutno poznamenat že průtok 4,2 m3 znamenal velmi příjemné svezení bez zbytečných nepříjemných volejů. Voda stále tekla, sem tam zpestřil průběh cesty nějaký ten nevinný jízek. Za chvíli projíždíme obcí Ostrovec a už se těšíme na závěrečnou peřejku, slibující při daném průtoku příjemné zpestření a možnost pohrát si na řece. Poslední kilometr přináší slibovanou peřejku. Je opravdu velmi příjemná a dává možnost potrénovat, tak abychom se na začátku jara rozpádlovali. Skoro na konci peřejky je opět přes řeku strop opět s možností průjezdu skoro pro parník. Co myslíte, že ti tlusťoši udělali? No jasně zase přenášeli. O dalších 100 metrů dál je již soutok se Skalicí a tedy konec.

Popadli jsme lodě na rameny a odešli k místu parkujícího auta. Líba s Jankem si ještě udělali malou odbočku i s loděma na zádech, a tak si splnili první polovinu akce 100 jarních kilometrů. Proč s lodí na ramenou to opravdu nevím.

V hospodě v Čimelicích jsme doplnili vydanou energii. Po cestě domů jsem možná i usnul, anžto jsem neřídil, budiž mi přáno.

Jirka Myslivec
Řidič

Bledule

Zlíchovská skupinka

Lomnice se příjemně vine

Zpestření jízkem

Pohodička

A ještě jeden jízek
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz