Kazachstán - O žigulíkovi

Je pondělí večer, mám všechno připravený, zabalený, umytý nádobí, ještě jsem si prohlídnul fotky z cesty do Mongolska a kouknul na film o cestě přes Kazachstán.

Asi je něco špatně mám spoustu času a všechno je v klidu, žádný vyšilování a cestovní nervozita (ne že bych jí někdy propadal). Tak mi nezbývá než napsat ještě tenhle slíbený článek, do kterého se mi moc nechce.

Napadlo mě že bych vám mohl představit našeho třetího a neméně důležitého člena naší cesty. Je to VAZ 2105, tzv.žigul. Proč žigul? Protože tam na něj budou lehce sehnatelné díly, to auto je na místní cesty stavěný, je jednoduchý, tak si ho snad dokážu opravit. No a když se něco po.., tak není tak drahý a mě blízký (zatím) abych ho tam nenechal a vyrazil dom vlakem.

Nekoupil jsem ho hned když jsem se na něj byl podívat (i když jsem hned věděl že to je to správný auto). Chvíli jsem ještě vyčkával, jestli se neobjeví stejně dobrý za nižší cenu. Moc dlouho jsem to ale nevydržel. (Lucka prohlásila, že jsem se do něj zamiloval hned jak jsem ho viděl)

Je mu krásných 25 let a je v nejlepší kondici. Předchozí majitel se dobře staral a málo jezdil.

Nebudu vás zatěžovat technickými parametry, koho to zajímá ať si je najde na internetu (beztak je z hlavy neznám a manuál k použití už mám naložený v autě).

Bohužel jako milovníkovi starých vozů v co nejpůvodnějším stavu, mi dělalo velký problém cokoli do auta přidělat navíc. (protože auto je v naprosto původním stavu bez nějakých kutilských zásahů) Všechno co jsem tam domontoval nebo vymontoval půjde vrátit do původního stavu. Něco jsem přidělal na samolepící sucháč (abych nemusel vrtat díry) a ostatní přidělal na nějaké držáky, které jsou přišroubovaný již k existujícím šroubům a dírám.

No a co že jsem to tam vlastně vyrobil. Přidělal rádio a dva repráky, vyměnil sedačky za pohodlnější (ze škody 120), sehnal potahy (protože sedačky jsou půjčený), vyndal opěradlo zadní sedačky (abych získal dalších 13cm na spaní), sklopením sedaček tak vznikne docela dobrý místo na spaní (chceme používat při cestě přes Rusko a Ukrajinu), vyrobil zarážku místo opěradla (aby mi nepadala knížka z nočního stolku na hlavu), přídavný fitr vzduchu na největší prach (nevím ani jestli bude fungovat, nestačil jsem ho vyzkoušet), filtr paliva a v neposlední řadě k mé nelibosti jsem si ho ještě polepil nálepkami.

Mnozí tomu autu nevěří a mnozí zase ano, já jo.

Další fotografie na Facebooku.

Zajíc

Předchozí díl - Holčičí starosti cestovatelky, další díly v Minulých akcích

Startujeme - skoro nové auto

Přidělaný prachový filtr

Detail prachového filtru

a  ještě jednou

Hadice od vysavače přesně pasuje

Zapojovat ji chceme stejně až když bude nejhůř

Využít se musí každé místo

Rezervy bereme dvě, včetně sady na lepení

Využít je nutné každý kousek místa

Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz