1. 4. 2006 Javornice

Doubrava… apríl Javornice :-)

Týden před aprílem začal Jirka Myslivec organizovat sobotní sjezd Doubravy. Deště a jarní tání zvedly hladiny řek, a tak se o definitivním směru naší cesty rozhodlo až hlasování v sobotu ráno na Zlíchově. Nadpoloviční většinu hlasů získala Javornice na Křivoklátsku. Navázali jsme lodě a jelo se.

Skupina A ve složení: Jirka Myslivec, Ríša Kops, Kája Perglová a Honzin Vystrčil; skupina B: Zuzka Trnková st., Mirek Janků, Sváťa Ždímal a Pavel Kratochvíl (skupina B promine že je Béčko :-); jednočlenná skupina C (Marek Holát) opět promine :-)

Přes Rakovník jsme dojeli k Uhrovickému mlýnu, kde silnice kříží Javornici. V první chvíli se nám to zdálo nesjízdné, ale poté co jsme zjistili že suchou nohou přebrodit nelze, jsme se začali oblékat do hydra. Po převezení aut jsme sedli do vln "rozvodněného" živlu. Hned na prvních pár metrech si zákeřné křoví vyžádalo své krysy… Z okolních luk a lesů přitékaly malé potůčky, takže problém se sjízdností brzy pominul a jízda byla opravdu pohodová. Čas od času nás za zatáčkou čekal padlý kmen, nízká lávka či kompletní zátaras koryta. Během naší úžasné jízdy nás překvapil kromě Slunce i vlahý jarní déšť.

Jirka a spol. si neodpustili své aprílové žertíky, že nás čeká ještě čtyřkový/pětkový úsek, z něhož se pak vyklubal dvojkový přírodní stupeň Čertovec, jenž byl adrenalinovým bonbónkem všech zúčastněných :-) Myslivecké fórky nebraly mezí a když mi oznámili, že za prudkou zatáčkou je přes celý potok strom, nevěřila jsem… Byl tam :-)

Cesta nádherně ubíhala za zvuku ptačích zpěvů a vůní Křivoklátských lesů až jsme dorazili k soutoku s Berounkou pod Zvíkovcem, kde jsme zakotvili. Při čekání na příjezd aut s Jirkou, Markem a Pavlem jsme ještě stihli krátce zato vydatně zmoknout (včetně věcí).

Už jsme se zaradovali, že v dáli vidíme přijíždět Jirku, ale dočkali jsme se hezkého aprílového žertíku - Pavel si zapomněl vzít od Zuzky klíče od auta :-) Tak jsme zase čekali :-)

Nakonec jsme se všichni ve zdraví naložili. Odjeli jsme do Nižbora posilnit se z široké nabídky jídel a nápojů, které měli jen na jídelním lístku :-) "Máte prosím americké brambory?" "Ne, jen vařené." "Prosila bych prosím omeletu." "Nemáme vejce." "A mohu si tedy dát steak?" "Ano, můžete… ale nemáme hovězí ani vepřové maso." Plán utéct bez placení jsme nerealizovali :-) Na závěr nás pobavil regionální znalec Mára, neboť nás poslal místo na Beroun do zahrádkářské kolonie :-)

V Praze jsme byli potěšeni, že stoupající voda nezatopila zlíchovskou loděnici. Sváťa nešťasten zanechal u loděnice své auto, neboť zapomněl, že bude ještě řídit a v Nižboře si dal pivo :-)

Závěr: Akce se moc vydařila. Bylo to prííííma a každý kdo nejel, přišel o jedinečnou, krásnou a napínavou aprííílovou action :-)

Kája a Hozin


Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz