6. - 8. 5. 2006 Vltava

Letos nám sezóna začala poměrně pozdě, a tak se díky zrušení zájezdu na Otavu první letošní vodou stala Vltava. Díky státnímu svátku jsme si mohli užívat o den déle. A stálo to za to.

Je příjemné, že dětský oddíl se těšil, a tak nakonec děti jely na dnešní poměry v hojném počtu. V sobotu bylo naplánováno splutí úseku Vyšší Brod - kemp Branná a všichni byli zvědaví na vodní stav. Vědělo se, že je stále dost vysoký. Vyšším Brodem procházela trasa nějaké veteránské rallye, takže jsme měli při převlíkání do gumy dost příležitostí vidět pěkné jedno i dvoustopé stroje. Vodní stav byl opravdu slušný a tentokrát to jelo i na oleji nad jezy. Kdo chtěl tak si zablbnul, ostatní se krásně svezli. V kempu byla část osazenstva zklamána uzavřeným stavem místní hospůdky a tak alespoň vzali zavděk večerní procházkou.

Neděle měla být zajímavější, protože v úseku Branná - Zlatá Koruna leží Český Krumlov se svými pěknými jezy. Kdo chtěl vyjížděl z Branné, ale většina kajakářů využila možnosti nechat se dopravit až do Nového Spolí a začít až tam a tak si více zablbnout právě v Krumlově. Že vody bylo opravdu hodně, se dalo poznat hlavně na jezech. Vypadaly úplně jinak a samozřejmě se také často jinak jely. Málokdy se poštěstí jet jez v Krumlově pod hradem přes jez. Osobně myslím, že pokud by ho někdo jel šlajsnou, točil by se tam asi ještě teď :-). Řeka tedy letěla jak vítr a než jsme se nadáli, stavěli jme ve Zlaté Koruně stany. Z klidného zastrčeného koutku kempu se stala metropole, když přijel nějaký školní zájezd, ale to nikomu nevadilo. Rozhodně ne té většině která doháněla alkoholové manko z předešlého dne v místní hospodě.

To co činilo celý zájezd speciálním byl ale právě ten jeden den navíc a taky jeho program. Kdo chtěl, mohl sice jet po vodě dál, ale většina všemi deseti využila nabízenou možnost vyzkoušet si kurz záchrany na kanále v Budějovicích. Původně byla sice jako hlavní program stanovena záchrana z válce, ale díky množství vody a tím pádem absenci válce byl program upraven. A rozhodně nebyl chudý: něco teorie, plavání v divoké vodě, záchrana házečkou nebo záchrana upoutaným zachráncem jsou jen některé z podniknutých akcí. Jako vedoucí dětského oddílu nemůžu než hrdě prohlásit, že i naše "děti" se na kanále dost naučily a nevedly si vůbec špatně. Prakticky bych jim mohl hned teď svěřit házečku a věděl bych, že v jejich rukou najde správné využití. Po důkladném proprání nás všech následovala už jenom místy díky zácpám trochu pomalá cesta zpět do Prahy. Zajíc nás ubezpečil, že by chtěl uspořádat podobný kurz záchrany každý rok a to je určitě dobrý nápad. Za pár korun navíc získat důležité zkušenosti, které vám nebo někomu jinému můžou pomoci nebo dokonce zachránit život, se cení.

Dan
foto: Jana Zpěvníčková
Přehlídka veteránů první den

Nasedáme pod mostem

První jízek trochu cákal

Kajakáři mizeli celí

Druhý jez jeli jenom ti nejodvážnější

Rožmberk a Ájík zkouší singla

Jana blbne

Stavíme kamínky

Branná a přejezd s věcmi na druhou stranu

Spolí a my trénujeme na jezu

Za retardérou v Krumlově někteří i plavali

Jez pod hradem si někteří dali i dvakrát

A na vlnkách za Krumlovem trénujeme

Další soutěž - kolik lodí se vejde do kanoe

A kolik do kanoe narveme lidí?

Teorie záchrany na vodě

Rozplaváváme se

Práce s házečkami se občas dařila

Upoutaný zachránce - asi nejtěžší disciplína
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz