14. 5. 2005 Pěší výlet - Sluníčka

Nejdříve to vypadalo, že snad ani nestihnu vlak. Nejenže mi ujel autobus před nosem, takže jsem musela jit 3 zastávky pěšky, ale na Míráku (kde jsem si myslela, že přestoupím na tramvaj, a budu v pohodě) jsem zjistila, že jsou vytrhané koleje a náhradní doprava jede bůhvíkudy. Nezbylo mi tedy nic jiného než se pustit do mírného klusu a na Vršovické nádraží dojít po svých. Naštěstí si vždy nechávám rezervu, takže jsem vše stihla. Ba co víc! Na nádraží jsem byla první. Pár minut na to přišel Pavel a za ním hned Mona. Čas odjezdu se blížil, ale nikde nikdo. Koupili jsme si tedy jízdenky a šli na nástupiště. Když už jsme se skoro smířili s tím, že půjdeme ve čtyřech (Jirka se k nám měl připojit v Mnichovicích), na prvním nástupišti se objevil Jakub s Honzou. Tak jsme na ně zavolali, kam jedem, ať si utíkají koupit lístky. Svůj pozdní příchod svedli na Jindru, který prý měl jet, ale na konec se ulil, a oni na něj marně čekali. Tak nás nakonec bylo šest.

Jak již bylo řečeno, v Mnichovicích jsme vystoupili z vlaku a přidal se k nám Jirka. Pak jsme se lesem a po silnicích, přes různé vesničky dostali na okraj Kamenice, kde jsme už byli zralí na oběd, ale nenašlo se příhodné místo. To jsme našli až kousek za Těptínem, kde jsme mimo jiné na chvilku ztratili naší červenou. A přes Gryblu (kopec, který ač jsme na něj dlouho stoupali, neměl žádný pořádný vrchol. Na ten nás upozornil až rozcestník, kde stálo, že se právě nacházíme na Gryble, tak a tak vysoko. A všude kolem nás hustý les a placka) jsme se dostali do našeho cíle - Prosečnice. Jak jinak (dnes to byl můj smolný den), nám vlak asi před deseti minutami ujel. Ale počasí bylo krásné (docela bylo vedro), a tak jsme využili "občerstvovnu" u nádraží, dali si zmrzlinu a točenou colu a Motolu a pročetli celé Pavlovy noviny.

Až někdy uprostřed cesty vlakem na Prahu si Jirka uvědomil, že vlastně měl jet na druhou stranu, že to má přes Čerčany blíž, a byl z toho velmi nevrlý.
To by bylo pro tento den vše. Nic víc zajímavého se nestalo (jen v Ládví (vesnice na naší trase) kluci nastrkali pampelišky do výfuku poblíž stojícího trabanta - to prý aby nesmrděl).

Míša
Odpočinek nade vše

Melu z posledního

To je pohodička

Alejí vpřed

Značek spousta

U brány
Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz