12. - 13. 3. 2005 Pěší výlet TOM

Tak jsme se rozhodli :o) že vám napíšu, jak se nám povedla tahle pěšárna...

V sobotu ráno jsme se sešli Na Knížecí, přišli i nějaký děti, takže nás bylo docela dost (asi 10). Dojeli jsme autobusem myslím do Davle a odtud se jsme se chystali proti proudu Vltavy nahoru... Ale nejdřív jsme ještě museli jít koupit chleba k uzenýmu (ze zabíjačky), který jsme měli pro ty co šli na dva dny :o) .

Cestou jsme se koulovali a klouzali, kochali se krásnou přírodou a povídali o všem možném.Na Ztracence jsme si dali sváču a vyrazili dál k Štěchovické přehradě.Za přehradou jsme si dali oběd, všichni se na něj těšili jak kdyby byli celý den bez jídla...Pak už nás pomalu (nás ne, ty co šli bez spacáků) začínal tlačit čas a šli jsme svižnějc. Do kopců a z kopců přibývalo pádů a ostatní se bavili...Ve vesnici s autobusovou stanicí (ten název mi nějak vypadl) jsme menší a mladší část výpravy posadili na autobus a my jsme vyrazili dál podle vody hledat nějaké pěkné místečko na spaní.

Našli jsme u potoka v údolí nebylo ideální, ale už se nám nikam nechtělo.Tak jsme nanosili nějaký dřevo, rozdělali oheň a vybalili spacáky.Uvařili jsme si čaj a pustili se do uzenýho. Už jenom kvůli tomu stojí zato jít na dva dny :o), byla to fakt dobrota, a protože ho bylo dost, bylo i k snídani a k obědu v neděli.Ale nikomu to vůbec nevadilo.V šest "večer" jsme už byli zalezlí ve spacácích a celtách a v půl sedmý už všichni spali.Je to krásný, nikde jinde se takhle brzy spát nedostanu...

V noci asi okolo třetí mě vzbudilo kapání na nos, začínalo pršet.Tak jsem se zachumlal a už déšť bubnoval do celty a já spal dál.Asi ale nepršelo dlouho, protože ráno jsme se probudili a všude byl čerstvý sníh.Na batohu, všude okolo a i na mě. Paráda, konečně se nám podařilo "zapadat sněhem" přes noc.Po uzeným jsme vyrazili dál, směrem na Pikovice, na vlak. Cestou byla jedna super cesta, která bezvadně klouzala, a tak se tam někteří složili na zem.

Nejlepší byl ale Kryplík, ten šel s rukama v kapsách, uklouzl a i s těma rukama v kapsách se natáhl a zase vstal...Když jsme došli do Pikovic, koukli jsme na Sázavu, neměla moc vody (teď, když to píšu, tak má asi o 3metry víc...) A skoro hned jak jsme došli na vlakovou stanici, tak přijel vlak.Hasáků rodiče nás ještě pozvali na večeři, tak jsme neodmítli a šli, ale to už nepatří do výletu, takže to nebudu popisovat (ale moc jsme si pochutnali). V sobotu jsme ušli všichni asi 16km (sněhem) a na dva dny ještě 4km a v neděli 20km, snědli jsme 3 kusy uzenýho, 2.5chleba a vlastní zásoby. Teď už nás čekají zájezdy na vodu, takže hurá na ně!

Tomáš
Pěkně zamrzlo

tady jsme spali

Takhle vypadá dobrůtka

A takhle zblízka

kouzelný sud- úplně z něj sálá teplo

u ohně je dobře

Naše pelíšky

Už se chystá snídaně

Copyright SK Zlíchov Praha 2003-2010, email: info@skzlichov.cz